Policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Tarnobrzega. Mężczyzna, będąc w parku, wybierał przypadkowo napotkane dziewczynki i obnażał się w ich obecności. Sprawca już usłyszał zarzuty popełnionych przestępstw.

W ubiegły piątek po godzinie 19, tarnobrzescy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie Parku Dzikowskiego, nieznany mężczyzna obnaża się przed nieletnimi dziewczynkami.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci i we wskazany rejon udały się policyjne patrole, pełniące służbę na terenie miasta.

Policjanci kiedy zapoznali się z rysopisem mężczyzny, zaczęli sprawdzać parkowe alejki, skwery oraz przyległy teren. Rozpytywali również napotkanych spacerowiczów i rowerzystów, lecz żadna z tych osób nie widziała sprawcy. W tym czasie do funkcjonariuszy napływały kolejne informacje w sprawie mężczyzny, który obnażał się przed przypadkowo napotkanymi dziećmi.

Tego popołudnia, dwie nastolatki w wieku 14 i 15 lat, będące w parku, zauważyły mężczyznę w zaroślach z opuszczonymi spodniami. Przestraszone dziewczynki telefonicznie zaalarmowały swoich rodziców, a ci policjantów.

Po niespełna godzinnych poszukiwaniach, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, w rejonie ul. Sikorskiego, którego ubiór odpowiadał podanemu w rysopisie. Sprawca na widok policjantów próbował uciekać, oddalając się ścieżką w pobliskie zarośla. 31-letni mieszkaniec Tarnobrzega został zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnego aresztu. Został przesłuchany i usłyszał już zarzuty.

Zebrany materiał dowodowy trafił do tarnobrzeskiej prokuratury. Na jego podstawie prokurator wobec 31-latka zastosował, środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania do małoletnich. Za obnażanie się przed nieletnimi może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

O dalszych losach mężczyzny będzie teraz decydował sąd.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj