W poniedziałek, 9 maja, wiceminister infrastruktury Rafał Weber przyjechał do Nowej Dęby, by zobaczyć w jaki sposób zostały wykorzystane pieniądze, które w ubiegłym roku dwukrotnie przywiózł do szpitala.

Najpierw w styczniu 2021 roku do szpitala trafiło 90 tysięcy złotych, które przywieźli Rafał Weber i prezesi spółek PGE Obrót z siedzibą w Rzeszowie Robert Choma oraz spółki Enesta w Stalowej Woli, Mirosław Trela. Kolejne pieniądze dla nowodębskiej lecznicy trafiły w październiku 2021 roku. Tym razem było to ponad 2 miliony złotych.

Wśród sprzętu medycznego kupionego za te pieniądze znalazły się m. in. nowoczesny aparat rentgenowski, gastroskop, kolonoskop, myjka do endoskopów, głowica kardiologiczna oraz urządzenie do badania nerwów krtaniowych podczas zabiegów operacyjnych w obrębie szyny. Dzięki wsparciu finansowemu udało się też zamontować nowoczesna windę w budynku szpitala przy ul. Kościuszki.

Za wszystko to, starosta Jerzy Sudoł wraz ze swoim zastępcą Jackiem Rożkiem oraz Wiesława Barzycka ze swoim personelem medycznym podziękowali Rafałowi Weberowi, który miał okazję zwiedzić szpital, obejrzeć nowy sprzęt medyczny i nowoczesną windę w oddziale wewnętrznym.

Starosta Jerzy Sudoł podziękował również za miliony złotych przekazanych przez ministra Webera na drogi.

Czuję się zobowiązany wspierać szpital w Nowej Dębie. – przekonywał minister Weber – Mam nadzieje, że to nie ostatnie inwestycje poczynione w Nowej Dębie i że szpital będzie się rozwijał. Ten szpital ma bardzo dobrą opinię. Gratuluję serdecznie pani dyrektor i całemu personelowi. I przypominam, że jestem do dyspozycji w realizacji kolejnych planów i zamierzeń.

Źródło: Starostwo Powiatu Tarnobrzeskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj