policja
policja

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu tarnobrzeskiego policjanci odnotowali 4 kolizje drogowe. Zatrzymali 59-letniego kierowcę audi, który jadąc w obszarze zabudowanym z prędkością 104 km/h, przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. Mundurowi zatrzymali także 3 kierowców, którzy mimo wcześniej wypitego alkoholu, wsiedli za kierownice pojazdów.

Policjanci systematycznie patrolują miejsca, gdzie dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego, sprawdzają stan trzeźwości, prawidłowość przewożenia pasażerów oraz stan techniczny pojazdów. Kierowcy, którzy znacznie przekroczą dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym, muszą liczyć się z mandatami i punktami karnymi.

  • Wczoraj o godz. 10.30, na ul. Sienkiewicza w Tarnobrzegu doszło do potrącenia 4-letniego dziecka jadącego rowerkiem. Z ustaleń policjantów wynika, że 70-letni kierowca audi najechał na 4-latkę, gdy ta wjechała rowerkiem na przejście dla pieszych. Dziecko trafiło do szpitala na badania lekarskie. Policjanci ustalili, że kierowca pojazdu był trzeźwy. Trwają czynności wyjaśniające  okoliczności tego zdarzenia.
  • W niedzielę przed godz. 8, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Do zdarzenia doszło na ul. Warszawskiej, na odcinku drogi wojewódzkiej nr 723, w Tarnobrzegu. 59-letni mężczyzna, kierujący audi, przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 54 km/h jadąc z prędkością 104 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące oraz został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.
  • W piątek po godz. 18, policjanci pełniący służbę w miejscowości Żupawa, w gminie Grębów, zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas wykonywanych czynności, mundurowi wyczuli od 27-latka alkohol. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,82 promila alkoholu. 27-latek za kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.
  • Uprawnienia do kierowania pojazdami stracił także 47-letni kierowca audi. Policjanci, prowadząc działania bezpieczny przejazd kolejowy, ujawnili kierującego pojazdem pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 10. Mężczyzna kierował pojazdem na ul. Bema w Tarnobrzegu, mając 0,5 promila alkoholu w organizmie. 47-latek stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.
  • W piątek po godz. 21, policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w Stalach (gmina Grębów) kierujący pojazdem marki Renault z wyniku kolizji z sarną wjechał do przydrożnego rowu. Na miejscu pracowali policjanci ruchu drogowego. Ustalili, że 74-letni kierowca renaulta, jadąc drogą wojewódzką nr 871, aby uniknąć kolizji z sarną, która nagle wbiegła na jezdnię, zjechał na pobocze, a następnie do przydrożnego rowu. Kierujący pojazdem był trzeźwy.
  • Tego dnia, po godz. 19, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę peugeota. Do zdarzenia doszło na ul. Piaski w Grębowie. 40-letni kierowca pojazdu miał ponad 1,44 promile alkoholu w organizmie. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Grębowie.

Policjanci przypominają!

Policja przypomina, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h, grozi nie tylko wysoki mandat i 10 punktów karnych, ale przed wszystkim utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Pamiętajmy również, że jadąc z taką prędkością, stwarzamy śmiertelne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj