policja
policja

Nietrzeźwi kierowcy stanowią duże zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Mimo licznych apeli i zaostrzenia przepisów, wciąż są osoby decydujące się na prowadzenie pojazdu, pomimo wypitego wcześniej alkoholu. W nocy, 46–letni kierowca osobowego forda, mając ponad promil alkoholu w organizmie, jechał przez centrum Tarnobrzega. Na siedzeniu w samochodzie miał jeszcze butelkę z niedopitym alkoholem.

Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości jazdy.

Dziś po północy, policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednym z parkingów przy ul. Piłsudskiego w Tarnobrzegu, kierowca osobowego forda, wykonuje niebezpieczne manewry i może być pod działaniem alkoholu. Policjanci pojechali we wskazany rejon i zatrzymali kierującego fordem.

Za kierownicą pojazdu siedział 46-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego, a obok leżała butelka niedopitego alkoholu.

Policjanci przewieźli mężczyznę do komendy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,16 promila alkoholu.

Mężczyzna, wkrótce usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Po raz kolejny policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach. Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni za zagrożenie, jakie na drodze stanowi pijany kierowca.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj