Od 23.05.2022 r. w sieciach Telewizji Kablowej TSM w Tarnobrzegu, Nowej Dębie i w Skopaniu nastąpi zmiana standardu nadawania niektórych programów telewizyjnych.

Zmiana dotyczy następujących programów nadawanych w pakiecie podstawowym: Polsat, Super Polsat, TVN, TVN7, TV4, TV Puls, PULS2, TV6. EskaTV, TTV, Polo TV, Antena HD, TV Trwam, StopklatkaTV, FokusTV, TVP ABC. Wszystkie pozostałe programy telewizyjne, w tym programy pakietu MAXI będą nadal nadawane w dotychczasowym standardzie DVB-T.   Zmiany w sieciach telewizji kablowej są związane z ogólnopolskimi zmianami w standardzie nadawania programów w naziemnej telewizji cyfrowej.  Dotychczasowy standard nadawania DVB-T/H264 zostanie zastąpiony nowszym i bardziej efektywnym standardem DVB-T2/HEVC.

Do odbioru w/w programów w standardzie DVB-T2/HEVC konieczny jest odbiornik telewizyjny wyposażony w tuner DVB-T2/HEVC lub zewnętrzny dekoder DVB-T2/HEVC. 

Aby móc bezproblemowo sprawdzić czy Państwa odbiornik telewizyjny umożliwia odbiór programów w standardzie DVB-T2 w sieci telewizji kablowej w Tarnobrzegu i w Nowej Dębie na cyfrowym kanale K12 /226,5 MHz/ jest uruchomione testowe nadawanie kilku programów telewizyjnych w nowym standardzie. Jeśli po uruchomieniu wyszukiwania programów Państwa odbiornik odbiera testowe programy oznacza to, że jest zgodny z nowym standardem DVB-T2/ HEVC. Jeżeli jednak Państwa  telewizor nie jest przystosowany do odbioru standardu DVB-T2/HEVC w celu możliwości odbioru w/w programów powinni Państwo nabyć nowy odbiornik telewizyjny lub zaopatrzyć się w specjalny dekoder, który umożliwi odbiór telewizji w nowym standardzie.

Po zmianie w dniu 23.05.2022 r. standardu nadawania będzie konieczne ponowne zaprogramowanie telewizora lub dekodera /uruchomienie w telewizorze lub dekoderze funkcji wyszukiwania programów/. 

Informujemy, że mogą Państwo skorzystać z rządowego programu dofinansowania do zakupu odbiornika cyfrowego (dekodera lub telewizora). Kwota dofinansowania wynosi 100 zł w przypadku zakupu dekodera i 250 zł w przypadku zakupu telewizora.

Więcej informacji na stronie internetowej www.tsm.tarnobrzeg.pl/tvk/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj