Kilkaset kartek od przedszkolaków w Światowy Dzień Chorego, czyli 11 lutego, trafiło do chorych ze Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie. Były też życzenia szybkiego powrotu do zdrowia oraz wszelkiej pomyślności od dyrekcji i pracowników SPZ ZOZ w Nowej Dębie.

Jak przypominają pracownicy nowodębskiej lecznicy, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej od wielu lat włącza się w akcje niesienia pomocy chorym i cierpiącym i namawia placówki oświatowe do wykonania kartek z życzeniami, które trafiają na oddziały i tam przekazywane są pacjentom. W tym roku do akcji przystąpiły:
• Przedszkole Nr 1 w Nowej Dębie,
• Przedszkole nr 5 im. Misia Uszatka w Nowej Dębie,
• Przedszkole nr 4 – Zespół Placówek Oświatowych w Nowej Dębie ,
• Przedszkole Niepubliczne Krasnal,
• Niepubliczne Przedszkole Mali Odkrywcy w Chmielowie,
• Klub Osiedlowy Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowej Dębie.
Światowy Dzień Chorego ustanowiony został przed 30-tu laty przez Św. Jana Pawła II. Jak co roku w ten dzień Papież Franciszek, (wcześniej czynili to także jego poprzednicy), wydał stosowne orędzie, którego myślą przewodnią jest cytat z Ewangelii Św. Łukasza: Bądźcie
miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny (Łk 6,36). Papież Franciszek w swym orędziu zwrócił uwagę na Boga, który swoją ojcowską miłością obdarza nawet wtedy, gdy się od niego oddalamy, a jego miłosierdzie ma zarówno wymiar ojcostwa, jak i macierzyństwa, ponieważ troszczy się o nas z siłą ojca i czułością matki. Papież nie zapomina też o lekarzach, pielęgniarkach, diagnostach laboratoryjnych, osobach asystujących w leczeniu i opiece nad chorymi, wolontariuszach, wszystkich tych, którzy poświęcają swój czas cierpiącym. Wspomina, że ich służba, pełniona z miłością i kompetencją, wykracza poza granice zawodu, aby stać się misją i dodaje: „Bądźcie świadomi wielkiej godności waszego zawodu, a także odpowiedzialności, jaka się z nim wiąże”. W każdym podejściu terapeutycznym nie można pominąć wsłuchiwania się w głos pacjenta, jego historii, lęków i obaw. Nawet wtedy, gdy nie można wyleczyć, zawsze można otoczyć opieką, pocieszyć, sprawić, by pacjent poczuł bliskość świadczącą o zainteresowaniu osobą bardziej niż jego chorobą.

INFO: STAROSTWO POWIATOWE W TARNOBRZEGU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj