Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież do udziału w programie profilaktyczno-wychowawczym w wykonaniu Dobromira Makowskiego.

Program został podzielony na dwie części.

Pierwszy pod tytułem „Dzień dobry” przeznaczony dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych odbędzie się 22.03.2022 r., o godzinie 9:00 i 11:00.

Drugi program – „RapPedagogia – Masz jedno życie, powtórki nie będzie” – dla młodzieży szkół podstawowych (klasy VII-VIII) i średnich odbędzie się 23.03.2022r., o godzinie 9:00 i 11:00.

cena biletu – 5 zł.

Obowiązują wcześniejsze rezerwacje.

Dobromir Makowski – nauczyciel wychowania fizycznego, pedagog, specjalista profilaktyki uzależnień, autor projektu RapPedagogia opartego na muzyce hip hop, elementach profilaktyki oraz inspirowanego życiem wykonawcy. Założyciel Centrum Młodzieżowego w Pabianicach, Fundacji RAMPA, organizator festiwali muzycznych, były prezenter programu „Raj” emitowanego w TVP1. Dobromir Makowski jest też wokalistą i pasjonatem muzyki hip hop – niedawno wydał drugą płytę pt. „Czas”. Jest też autorem książki pt. „Wyrwałem się z piekła”. Wspiera działania wielu organizacji pozarządowych, działa w charakterze pedagoga ulicy. Współpracuje z różnymi instytucjami takimi jak: domy dziecka, ośrodki szkolno-wychowawcze, ośrodki socjoterapii, ośrodki dla ludzi uzależnionych, zakłady poprawcze, zakłady karne, kościoły, urzędy miasta, starostwa, a także chętnie wspomaga lokalne działania.

Mieszka wraz z żoną i dziećmi w Pabianicach.

Projekt RapPedagogia jest realizowany od 2010 r. Ma na celu wsparcie działań profilaktycznych prowadzonych przez szkoły. Autor przed laty sam mierzył się z wieloma problemami, a dzisiaj chce pomóc młodym ludziom w podejmowaniu dobrych życiowych decyzji oraz pomóc w budowaniu wiary w siebie. Spotkanie przebiega w atrakcyjnej dla młodzieży formie. Pomiędzy utworami muzyk dzieli się swoją niesamowitą historią byłego narkomana, złodzieja i chuligana, który przez kilkanaście lat szukał życiowej ścieżki. Dziś mówi młodym ludziom, że można żyć inaczej. Myśl przewodnia programu to: „lepiej zapobiegać, niż leczyć”.

Źródło: TDK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj