policja
policja

Interwencje policjantów i strażników miejskich dotyczące niezachowania ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, niestety nie należą do rzadkości. Wczoraj, pies rasy rottweiler wydostał się z prywatnej posesji i atakował przechodniów. Na miejscu interweniowali policjanci.

W ostatnim czasie, tarnobrzescy policjanci, podejmowali interwencje w związku ze zgłoszeniem dotyczącym nieostrożnego trzymania psa. W wielu przypadkach interwencje te kończą się nałożeniem mandatu na właścicieli czworonogów, skierowaniem wniosku do sądu, a nawet odebraniem psa właścicielowi, który w takiej sytuacji trafia do schroniska.

Wczoraj po godz. 20, pies rasy rottweiler wydostał się z prywatnej posesji przy ul. Różanej i atakował przechodniów. Na miejscu interweniowali policjanci. Obecni byli również pracownicy schroniska i weterynarz. Funkcjonariusze ustalają, czy właściciel czworonoga właściwie sprawuje opiekę nad zwierzęciem.

Pamiętajmy!

Agresywny pies zanim zaatakuje wysyła znaki ostrzegawcze, często ma zjeżoną sierść, położone uszy, sztywne nogi, uniesiony ogon, warczy, szczeka, pokazuje zęby, skacze dookoła osoby, którą osacza.

Co zrobić i jak zachować się w przypadku ataku psa. Oto kilka podstawowych zasad:

  • stań, nie uciekaj (pies ma instynkt pościgu i złapania ofiary – jest przecież potomkiem wilka),
  • nie patrz psu w oczy,
  • nie okazuj strachu,
  • nie odwracaj się, zwłaszcza jeśli pies jest duży, bo gdy skoczy na ciebie, może Cię przewrócić,
  • stań do psa bokiem, na lekko rozstawionych nogach, to pozwali Ci utrzymać równowagę,
  • staraj się przyjąć pozycję żółwia, ochronisz te części ciała, które zwykle gryzie pies.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × three =