policja
policja

Policjanci ruchu drogowego podczas minionego weekendu wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierowców jednośladów. Zatrzymali kierowcę, który samochodem pędził przez teren zabudowany z prędkością 107 km/h. Okazało się, że 25-latek, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, które stracił w 2019 r.

Wzrost grzywien za najbardziej niebezpieczne wykroczenia popełniane na drodze ma na celu ograniczenie nieodpowiedzialnych zachowań, a tym samym poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Od początku 2022 roku, czyli od momentu funkcjonowania nowego taryfikatora policjanci ruchu drogowego ukarali wysokimi mandatami 26 kierowców.

O tym jak surowe konsekwencję mogą spotkać nieodpowiedzialnych kierowców przekonało się 4 kierowców. Byli to rowerzyści i kierowcy pojazdów osobowych.

 • W niedzielę przed godz. 11, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej we Wrzawach, 60-letniego rowerzystę. Podczas prowadzonej kontroli mundurowi, wyczuli od mężczyzny alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało 2,8 promila alkoholu w jego organizmie. Za popełnione wykroczenie, kierowca jednośladu, został ukarany 2 500 zł. mandatem karnym.
 • Tego dnia, po godz. 11, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 37-letniego rowerzystę. Do zdarzenia doszło na drodze we Wrzawach w gminie Gorzyce. Mężczyzna był pijany. Przeprowadzone badanie wykazało u 37-latka, blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Nieodpowiedzialny rowerzysta, za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 zł.
 • Również w niedzielę po godz. 14, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę jednośladu. Do zdarzenia doszło na drodze przy ul. Mickiewicza w Baranowie Sandomierskim. 46-letni rowerzysta miał bełkotliwą mowę oraz problemy z utrzymaniem równowagi. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie urządzeniem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. 46-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 zł.
 • O tym, jak dotkliwe finansowo mogą okazać się konsekwencje dla sprawcy kolizji drogowej, przekonał się 23-letni kierowca forda mondeo. Mężczyzna jadąc przez miejscowość Skopanie, nie dostosował prędkości do panujących warunków i doprowadził do zderzenia z ciągnikiem rolniczym. Sprawca kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym w wysokości 1050 zł. Od początku stycznia 2022 r. wysokimi  grzywnami za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, policjanci, ukarali jeszcze9innych kierowców.
 • Grzywną w wysokości 1 500 zł. i punktami karnymi zakończył jazdę 25-letni kierowca opla vivaro. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej, w piątek przed godz. 16, na drodze w Alfredówce w gminie Nowa Dęba. 25-letni kierowca opla pędził przez teren zabudowany z prędkością 107km/h, przekraczając dozwolona prędkość w obszarze zabudowanym o 57 km/h. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że 25-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż stracił je w 2019 r.

Przypominamy!

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń, za naruszenie przepisów o bezpieczeństwie pieszych przez kierujących pojazdem mechanicznym zapłacimy od 1500 – 3000 zł.

 • Zmieniły się również wysokości mandatów za przekroczenie prędkości powyżej 30 km/h:
 • przekroczenie prędkości 31-40 km/h – od 800 zł
 • przekroczenie prędkości 41-50 km/h – od 1000 zł
 • przekroczenie prędkości 51-60 km/h – od 1500 zł
 • przekroczenie prędkości 61-70 km/h – od 2000 zł
 • przekroczenie prędkości powyżej 70 km/h – od 2500 zł

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen + twenty =