policja

Minionej doby policjanci na drogach powiatu tarnobrzeskiego odnotowali jeden wypadek i interweniowali na miejscu 6 kolizji. Główną przyczyną tych zdarzeń był pośpiech i brak ostrożności uczestników ruchu drogowego.

Policjanci systematycznie patrolują miejsca, gdzie dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego, sprawdzają stan trzeźwości, prawidłowość przewożenia pasażerów oraz stan techniczny pojazdów.

  • Wczoraj przed godz. 7, policjanci ruchu drogowego zostali wezwani na miejsce wypadku, do którego doszło w miejscowości Durdy w gminie Baranów Sandomierski. Wstępnie ustalono, że 41-letni mężczyzna kierujący osobowym renault, potrącił rowerzystę. Poszkodowany 51-letni kierowca jednośladu trafił do szpitala. Obaj uczestnicy ruchu drogowego byli trzeźwi. Czynności wyjaśniające wypadku prowadzą funkcjonariusze z Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim.
  • Przed godz. 17, policjanci ruchu drogowego, pełniący służbę na terenie miasta, interweniowali na miejscu kolizji, do której doszło na przejściu dla pieszych przy ul. Mickiewicza w Tarnobrzegu. Ustalono, że 41-letni mężczyzna, kierujący kią, potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 64-latka. Na szczęście potrącony nie odniósł obrażeń. Sprawca kolizji drogowej został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł oraz punktami karnymi.
  • Uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi stracił 77-letni kierowca chryslera. Po godz. 15, jadąc ul. Szpitalną w Tarnobrzegu, najechał na tył mercedesa. Okazało się, że 77-latek miał 0,42 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Policjanci przypominają!

Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu.

Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

9 + 3 =