Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu realizują szereg czynności wymierzonych w przestępczość narkotykową. Tylko w 2021 roku funkcjonariusze ustalili 85 osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe, 36 sprawców zostało zatrzymanych na gorącym uczynku.

Według policyjnych statystyk z roku na rok następuje coraz skuteczniejsze zwalczanie przestępczości narkotykowej, w tym zatrzymywanie sprawców ukierunkowanych na produkcję, przemyt, wprowadzanie do obrotu oraz wytwarzanie zarówno substancji psychotropowych, środków odurzających jak i nowych substancji psychoaktywnych (dopalaczy).

Dane dotyczące zwalczania przestępstw narkotykowych na terenie Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego

W 2021 roku do chwili obecnej policjanci wszczęli 58 postępowań przygotowawczych z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, w ramach których stwierdzono 257 przestępstw. Policjanci zabezpieczyli łącznie 5 431 gramów różnego rodzaju środków narkotycznych m.in. amfetaminy, marihuany, tabletek ecstasy, haszyszu, mefedronu oraz metamfetaminy.

W ubiegłym roku policjanci zlikwidowali 6 upraw konopi, z których zabezpieczono 177 szt. krzewów konopi innych niż włókniste, z których można było potencjalnie uzyskać 3 894 gramów marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków wynosi ponad 370 tys. zł.

W 2021 r. policjanci ustalili 85 osób naruszających ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii, w tym 36 osób zatrzymano na gorącym uczynku, wobec 10 osób, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, 16 osób zostało objętych środkami wolnościowymi, wobec 14 zastosowano środek zapobiegawczy w postaci zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi, a wobec 2 sprawców, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci zakazu zbliżania się do osób pokrzywdzonych.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × 1 =