Do dekoracji, które już wprowadzają do Tarnobrzega świąteczny klimat, dołączyły kolejne. W centrum miasta stanęła m.in. szopka ze świętą Rodziną.

Trwa przedświąteczne dekorowanie miasta. Bożonarodzeniowe dekoracje zawisły wzdłuż głównych ulic, zdobią skrzyżowania i ronda. Na placu Bartosza Głowackiego stoi m.in. piękna, wysoka na ponad 12 metrów świetlna choinka, bombki, ramka do selfie. Przed Urzędem Miasta niesamowity efekt dają światełka oplecione na pniach drzew, udekorowana fontanna, bombka, tak lubiany przez mieszkańców renifer, a w tym roku także piękny herb miasta.

– Już teraz odbieram same pochlebne opinie na temat tegorocznych dekoracji, ale i pytania, czy będzie coś jeszcze. Mieszkańcy podkreślają, że zawsze będąc w okolicy świąt Bożego Narodzenia gdzieś w innych miastach zachwycają się dekoracjami, a u nas każdego roku te same, dość skromne, nie robiły już wrażenia. Postanowiliśmy więc umilić tarnobrzeżanom ten szczególny czas w roku. Już teraz w miejskiej przestrzeni pojawiło się kilka nowych elementów, ale wkrótce dołączą do nich kolejne – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Dzisiaj w centrum miasta rozgościła się święta Rodzina. Na placu Bartosza Głowackiego stanęła szopka, w której znajdują się naturalnej wielkości postaci – Maryja z dzieciątkiem Jezus, św. Józef oraz trzej królowie. Dekorację dopełnia żłóbek, a także owieczka i baranek. Przy szopce stanął też anioł. W pobliżu fontanny „z różą” pojawiła się bombka z przejściem i ławeczkami.

Dodatkowy element zimowej dekoracji pojawi się także na placu Surowieckiego. Zawita tam niedźwiadek polarny. Koszt wynajmu tych dekoracji na sezon świąteczny to 33 tysiące 456 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 − four =