W ostatnich dniach ukazała się książka o Księdzu Prałacie Michale Józefczyku, który na trwałe wpisał się w historię Tarnobrzega i – bez wątpienia – należy do ludzi najbardziej znanych, szanowanych i zasłużonych dla tego miasta. Książka nosi tytuł „Blisko Boga i ludzi”, bo właśnie tak najkrócej i chyba najtrafniej można podsumować życie tego niezwykłego Człowieka i Kapłana.

Jest to zbiór ponad siedemdziesięciu świadectw i wspomnień zapisanych przez ludzi, którzy mieli szczęście spotkać go na swojej drodze, doświadczyć jego dobroci i na co dzień widzieć jego oddanie Bogu i bezinteresowną służbę dla bliźnich. Autorami tych świadectw są nie tylko tarnobrzeżanie, ale też ludzie z różnych miejscowości na terenie kraju. Wśród nich są dorośli, młodzież i dzieci, ludzie wykształceni i prości, tacy, którzy spotykali Księdza Michała codziennie, ale też i ci, którzy widzieli się z nim tylko raz w życiu.


Te wspomnienia to poruszające, często bardzo osobiste historie. Niektóre wyciskają łzy, inne każą uśmiechnąć się serdecznie albo szerzej otworzyć oczy, żeby dostrzec to, co najważniejsze chociaż niewidoczne. Czytając tę książkę, widzi się Księdza Józefczyka żywego i prawdziwego, w całej jego prostocie, skromności i otwartości na świat i drugiego człowieka.
Warto po tę publikację sięgnąć nie tylko dlatego, żeby odświeżyć pamięć o tym wyjątkowym Kapłanie, ale i po to, żeby od niego uczyć się wiary, nadziei i miłości – tych trzech rzeczy, których dzisiejszy świat tak bardzo potrzebuje.


Książka będzie rozprowadzana przed tarnobrzeskimi kościołami już w najbliższą niedzielę (19 grudnia).


Świadectwa i wspomnienia o Ks. Prałacie Michale Józefczyku zebrali: Elżbieta Wojtaszek i Adrian Turek; opracowanie: Dorota Kozioł; druk: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu – 2021.

Info: Dorota Kozioł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj