Rozpoczęło się świąteczne dekorowanie miasta. W tym roku pojawi się trochę nowości. Blaskiem rozbłyśnie ul. Kopernika, na placu Surowieckiego stanie ramka do selfie, a na placu Bartosza Głowackiego wysoka na prawie 12,5 m świetlna choinka.

Wzorem ubiegłego roku udekorowane zostaną główne ulice Tarnobrzega, dekoracje pojawią się także na placu Surowieckiego, obok fontanny i Urzędu Miasta oraz na placu Bartosza Głowackiego. Świątecznie rozbłysną ulice: Wyszyńskiego, Sikorskiego, Wyspiańskiego, Mickiewicza, Piłsudskiego, a także pierwszy raz udekorowana zostanie ul. Kopernika do ronda Górników. Ulice ozdobią efektowne dekoracje latarniowe. Świąteczne ozdoby pojawią się także, jak co roku na rondach i skrzyżowaniach. Dekoracje latarniowe ozdobią skrzyżowanie ul. Sienkiewicza z Sikorskiego, rondo Żołnierzy Górników oraz skrzyżowanie ulic Mickiewicza – Szpitalna – al. Niepodległości. Z kolei dekoracje wolnostojące trafią na ronda: ks. Józefczyka, Małkowskich oraz Młodzieżowego Ruchu Oporu.

Tradycyjnie w światełka ubrane zostaną drzewa przed budynkiem Urzędu Miasta na placu Surowieckiego. Pojawi się tu także cieszący się wielką sympatią nie tylko najmłodszych reniferek, a nowością będzie ramka z herbem miasta do zdjęć selfie. Udekorowana zostanie elewacja budynku Urzędu Miasta przy ul. Mickiewicza 7. Świąteczny klimat zawita także na plac Bartosza Głowackiego. Prócz zawieszanych zwyczajowo ozdób w tym roku centralny plac miasta udekoruje wysoka na 12,5 m świetlna choinka. Ponadto, jak co roku, przewidziany jest zakup choinek ciętych na każde osiedle miast. O dekorację tychże tradycyjnie zadbają mieszkańcy osiedli, miasto zabezpieczy światełka na każde drzewko.

Prócz dekoracji świątecznych będących własnością miasta – m.in. renifer, dekoracje fontann, duże bombki 3D, choinki ustawiane na rondach – każdego roku miasto wynajmuje dekoracje na sezon świąteczny, dlatego co roku w mieście pojawiają się nowe wzory dekoracji. W ramach tegorocznej umowy miasto ozdobi ponad 150 dekoracji latarniowych, wzdłuż ulic oraz na skrzyżowaniach, a także blisko 30 ozdób wolnostojących. Umowa najmu zawarta pomiędzy Miastem Tarnobrzeg a  Multidekor S.A. z siedzibą w Piastowie opiewa na kwotę brutto: 139 602,97 zł.

Źródło: UM Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj