policja
policja

Dzięki zdecydowanej postawie świadka, policjanci z Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim, zatrzymali 60-latka, który kierował osobową kią mając blisko 2 promile. Wyraźny sprzeciw i brak tolerancji dla kierowców na „podwójnym gazie”, po raz kolejny przyczynił się do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna usłyszał zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy na kilka lat.

W miniony piątek, po godz. 17, dyżurny z Tarnobrzega otrzymał informację, że drogą w miejscowości Wola Baranowska, jedzie osobowa kia, której kierowca może być nietrzeźwy. Z relacji świadka wynikało, że pojazd poruszał się całą szerokością drogi, wykonując przy tym niebezpieczne manewry. Świadek bez chwili wahania zawrócił swoim pojazdem, ruszył za kią, a o zaistniałej sytuacji poinformował policjantów.

Mundurowi natychmiast ruszyli we wskazanym przez zgłaszającego kierunku. Na jednej z ulic Skopania, funkcjonariusze zatrzymali osobową kię.

Za kierownicą pojazdu siedział 60-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Już usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

INFO: KMP W TARNOBRZEGU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 − 15 =