Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego OYAMA PFK w Kumite został rozegrany w Tarnobrzegu w minioną sobotę, 16 października, w hali sportowej MOSiR w Tarnobrzegu. Organizatorem był Tarnobrzeski Klub Oyama Karate, który prowadzi sensei Grzegorz Uzar, 3 dan, zaś jednym ze współorganizatorów Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu.

W zawodach wystartowało 140 zawodników z 12 klubów karate ( z Tarnobrzega, Białystoku, Lublina, Radomia, Piotrkowa, Rzeszowa, Oświęcimia, Tarnówa, Koła, Sandomierza i Przemyśla). Tarnobrzeski Klub Karate reprezentowało 18 zawodników:
MARCEL PYŁKA 3 MIEJSCE kat. dziecko

W rankingu „ Najlepszy Klub Turnieju” pierwsze miejsce zajął Klub Sportowy Oyama Lublin. Miejsce drugie zdobył Radomski Klub Sportowy Oyama, natomiast trzecie miejsce przypadło Tarnobrzeskiemu Klubowi Oyama Karate.

Zwycięzcy otrzymali gustowne statuetki przygotowane przez firmę FORMPOS ze Skowierzyna oraz dyplomy. Najlepsi zawodnicy oraz kluby turnieju otrzymali puchary przygotowane przez firmę SUTEMI z Wadowic. Walki przeprowadzono w konkurencjach: LEKKI KONTAKT i SEMI- KNOCKDOWN na trzech matach. Najlepszą zawodniczką została Roksana Greczner (Oświęcim), a tytuł najlepszego zawodnika zdobył Mateusz Bołdak (Oyama Rzeszów).

info: Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu