Zakrywanie ust i nosa jest nadal koniecznością względem obowiązujących ograniczeń. Funkcjonariusze codziennie przeprowadzają kontrole w placówkach handlowych, sklepach, lokalach gastronomicznych oraz transporcie publicznym, pod kątem przestrzegania zaleceń sanitarnych. Chrońmy siebie i innych przed Covid- 19, kierując się rozsądkiem i odpowiedzialnością dla wspólnego dobra – apelują policjanci.

Pamiętajmy, że nadal panuje epidemia koronawirusa i wszyscy bezwzględnie muszą stosować się do obowiązujących w tym zakresie ograniczeń, które zostały wprowadzone dla naszego wspólnego dobra.
Policjanci podczas codziennej służby na terenie miasta i powiatu tarnobrzeskiego zwracają uwagę, czy obowiązujące obostrzenia są w dalszym ciągu przestrzegane w sklepach, lokalach gastronomicznych oraz w transporcie publicznym. Funkcjonariusze szczególnie zwracają uwagę na osoby, które łamią przepisy oraz interweniują wobec osób niestosujących się do nakazu stosowania maseczek.

Mundurowi w przypadkach rażącego lekceważenia prawa, wyciągają stosowne konsekwencje w postaci mandatów karnych, czy wniosków o ukaranie skierowanych do sądów.
Przypominamy, że w przypadku naruszenia przepisów wprowadzonych w związku z walką z koronawirusem, policjant może nałożyć mandat karny w kwocie do 500 złotych lub skierować wniosek o ukaranie do sądu, a także powiadomić inspektora sanitarnego. Kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do wprowadzonych wytycznych. Chrońmy siebie i innych przed Covid-19 i kierujmy się rozsądkiem i odpowiedzialnością dla wspólnego dobra.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 + 16 =