Za kajakarzami z Tarnobrzega udane starty. Sił próbowali podczas XXXV Mistrzostw Polski LOTTO oraz w Turnieju Nadziei Olimpijskich/CANOE SPRINT OLYMPIC HOPES.

W miniony weekend,10-12 września, na wodach Jeziora Sztumskiego rozegrano LOTTO XXXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym. Podczas tej imprezy bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg. Magdalena Szczęsna w konkurencji K-1 zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorów na dystansie 19.6 km. Nasza dwójka Juniorów Młodszych: Antoni Kołodziej – Aleksy Krystek w wyścigu K-2 na dystansie 16 km zajęli 5. miejsce. W jedynkach K-1 na tym samym dystansie Jan Dzierzkowski wywalczył dobre 13. Miejsce.

W podobnym terminie, 8-13 września, w czeskich Racicach Czechy odbywał się Turniej Nadziei Olimpijskich /CANOE SPRINT OLYMPIC HOPES, na który jako zawodniczka z kadry narodowej juniorów i juniorek w kajakarstwie została powołana przez Polski Związek Kajakowy zawodniczka KK Jezioro Tarnobrzeg Zuzanna BłażejczakKadrowiczka zaliczyła bardzo dobre występy zajmując znakomite 8. miejsce w finale 1000m w dwójkach kajakowych oraz w konkurencji K-1 na dystansie 1000m zapewniając sobie miejsce w finale A.

Info i fot.: KK Jezioro Tarnobrzeg