Na odbywających się w dniach 05-09.08.2021 Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Kajakarstwie Klasycznym odbywających się w Bydgoszczy zawodnicy Klubu Kajakowego „Jezioro Tarnobrzeg” zdobyli trzy medale oraz zajęli bardzo dobre lokaty.

Magdalena Szczęsna

– w wyścigu K1 na dystansie 5000 m zajęła 1. miejsce zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski

– w wyścigu K1 na dystansie 500 m zajęła 2. miejsce oraz wywalczyła srebrny medal

– w wyścigu K1 na dystansie 1000 m zajęła 4. miejsce ze stratą zaledwie tysięcznych sekund do trzeciego miejsca.

Zuzanna Błażejczak

– w wyścigu K1 na dystansie 5000 m zajęła 3. miejsce i wywalczyła zasłużenie brązowy medal

– w wyścigu K1 na dystansie 1000 m zajęła 6. miejsce

w wyścigu K1 na dystansie 500 m zajęła 9. miejsce

Dobrze zaprezentowali się również pozostali zawodnicy.

Julia Jarocka w wyścigach K1 na dystansach 200 m i 1000 m wywalczyła finały B.

Nasza dwójka Juniorów Młodszych w składzie Antoni Kołodziej i Aleksy Krystek w wyścigu K2 na dystansie 500 m zajęła 2. miejsce w finale B, natomiast w wyścigu K2 na dystansie 5000 m wywalczyła 9. miejsce.

Na jedynce dobrze zaprezentował się Jan Dzierzkowski, który w finale B na dystansie 1000 m zajął bardzo dobre 5. miejsce, natomiast w wyścigu K1 na dystansie 5000 m zajął 11. miejsce.

Natomiast Martyna Gruszczyńska w wyścigu K1 na dystansie 3000 m Juniorek Młodszych zajęła 17. lokatę.

Niewątpliwie tak świetne wyniki Zawodnicy zawdzięczają Trenerowi  Piotrowi Kwasek, któremu bardzo serdecznie gratulujemy wyników oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Źródło: Klub Kajakowy “Jezioro Tarnobrzeg”