Ponad 600 km liczy trasa z Tarnobrzega do Gdańska, tegorocznej edycji kolarskiej akcji charytatywnej „Kilometry dla Dzieci”. Lokalna grupa kolarzy amatorów przemierzy na rowerach Polskę, zbierając pieniądze dla 4,5 letniego Adrianka Wruchy, zmagającego się
z mózgowym porażeniem dziecięcym. Adrianek uczęszcza do Przedszkola nr 3 w Tarnobrzegu. Każdego dnia walczy o swoją sprawność i samodzielność. Pomimo swojego wieku wciąż nie potrafi samodzielnie stać, nie mówiąc już o chodzeniu.


W sobotę 17 lipca, o godzinie ósmej rano, z Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu, wyruszy mini-peleton sześciu kolarzy, by w niedzielę wspólnie zameldować się nad polskim morzem, pod gdańskim pomnikiem Obrońców Wybrzeża na półwyspie Westerplatte.


Poprzez wysiłek wkładany w dwudniową jazdę na rowerze pragniemy zachęcić do wpłat dla Adrianka, na konto założone na portalu internetowym zrzutka.pl (https://zrzutka.pl/mfbgxr). W ten sposób zamierzamy zebrać fundusze na zakup platformy wibracyjnej umożliwiającej rozluźnienie ciała, wzmocnienie stabilizacji centralnej, rozciąganie mięśni, ścięgien i ich wzmocnienie. Zebrane pieniądze pozwolą także pokryć koszty wielospecjalistycznego turnusu rehabilitacyjnego dla Adriana.


Już dziś można dokonywać wpłat na konto Adriana. Zamierzamy zebrać kwotę w wysokości 11,7 tys. zł. Każdy z planowanych do przejechania 610 kilometrów wyceniamy na 20 zł i gorąco zachęcamy do zakupu jednego lub ich wielokrotności. Liczymy na dobre serca wszystkich osób, które poprzez zakup swoich kilometrów wesprą Adrianka.


Akcja ma już swoich fanów, którzy śledzą nie tylko jej finały i wpłacają pieniądze na dzieci. Przypatrują się również codziennym poczynaniom ekipy „Km dla dzieci” na facebooku (https://www.facebook.com/Kmdladzieci). Organizatorzy akcji starają się relacjonować swoje kolarskie wyczyny, inspirując innych do aktywnego i zdrowego stylu życia. To wartość dodana prowadzonej akcji. Swoją pasją rowerową staramy się zarażać kolejne osoby. Marzy nam się, aby kiedyś w finale ruszyć w kilkadziesiąt osób, bo nie tylko przejechane kilometry są ważne, ale także wspólnota ludzi. Im więcej osób wrażliwych na potrzeby innych, aktywnych fizycznie, czerpiących radość ze wspólnego obcowania z naturą, tym świat staje się lepszy.


Kolarska akcja „Kilometry dla Dzieci” organizowana jest od 2017 roku. Każdego lata rusza w inny kierunek świata. Na rowerach dojechaliśmy już do Szczecina, Karpacza, a nawet nad chorwacki Adriatyk. Za każdym razem przejechany dystans jest niebagatelny. Bywało
bowiem, że jednej doby, niemal nie zsiadając z roweru, przejeżdżaliśmy ponad 700 km. Do takiego wyczynu potrzeba mocnych nóg, ale i silnej głowy. To siła charakteru sprawia, że te kolarskie wyczyny stają się faktem. Przygotowanie fizyczne i mentalne to jedno, ale trudno byłoby przeprowadzić kolejne edycje akcji bez partnerów wspierających inicjatywę. Od początku strategicznym partnerem akcji jest firma lotnicza Gardner Aerospace z Mielca, która pokrywa koszty hoteli, jedzenia i paliwa do samochodu asekuracyjnego. W suplementy zaopatruje ich firma Namedsport Polska i Projekt Zdrowie Mielec. W tym roku niezbędnych kalorii na trasie dostarczą restauracje Bocianówka i Fratelli. Dzięki temu wszystkie wpłaty pochodzące od darczyńców trafią do wspieranego dziecka.

W sobotę z samego rana rozpocznie się finałowa jazda. Zapraszamy wszystkich mieszkańców na Plac B. Głowackiego, by dodać nam sił i razem wspierać Adriana. Przed Adriankiem jeszcze wiele bitew do wygrania, dlatego też wspólnie z jego rodzicami prosimy o
wsparcie małego wojownika w jego walce o sprawność i samodzielność. Z każdym dniem Adrian coraz mocniej zdaje sobie sprawę z własnych ograniczeń, a pytania w stylu „kiedybędę biegał za Frajdą” (Frajda to imię jego ulubionego pieska) łamią rodzicielskie serca. Razem możemy im pomóc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj