Tego lata Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna serdecznie zaprasza na „EtnoLAS. I Festiwal Kultury Lasowiackiej”! EtnoLAS to pierwszy ogólnopodkarpacki FESTIWAL prezentujący tradycje oraz współczesne oblicza kultury lasowiackiej. Na wydarzeniu nie zabraknie także imprez turystycznych.

W programie I Festiwalu Kultury Lasowiackiej znajdzie się coś i dla ciała i dla ducha! W ramach bloku tematycznego „Las – nasz duch” zaprosimy uczestników do lasu – miejsca nieodłącznie związanego z kulturą lasowiacką. W kolbuszowskich, głogowskich i rudnickich lasach odbędą się wycieczki z leśnikiem oraz „Ekolas” – zabawa i poznawanie lasu dla dzieci. To nie jedyne atrakcje dla ciała przygotowane w ramach imprezy! Odbędzie się także rodzinny spływ rzeką Łęg oraz spływ flisackimi galarami z Ulanowa.

Zaplanowaliśmy także liczne wydarzenia artystyczne, których kulminacją będzie KONCERT GŁÓWNY w Stalowej Woli. By poznać zawody i obyczaje dawnych mieszkańców Podkarpacia zapraszamy natomiast na szereg warsztatów, w tym warsztaty tańca tradycyjnego, czy warsztaty wikliniarskie i warsztaty zabawkarskie.

Jak na prawdziwy lasowiacki Festiwal przystało, nie zabraknie także motywu serca! Na Jeziorze Tarnobrzeskim żeglarze sprawdzą swoje siły w regatach o „Lasowiackie Serce”, a w okolicy Stalowej Woli podczas rajdu rowerowego będzie można zdobyć „Lasowiackie serce”. Motyw serca pojawi się także na warsztatach „Wianek na stelażu z kwiatów”, czy na pokazie mody inspirowanej folklorem lasowiackim.

Finisz Festiwalu odbędzie się w Stalowej Woli, gdzie uczestnicy będą mogli skorzystać z atrakcji w LasBAZIE, wśród których znajdą się m.in. leśne warsztaty, strefa „pszczoły i miód”, czy strefy poświęcone lasowiackiemu designowi i lasowiackim kulinariom.
Trwający tydzień „EtnoLAS. I Festiwal Kultury Lasowiackiej” (21 – 29 sierpnia 2021 r.) odbędzie się w kilku lokalizacjach, m.in. w: Stalowej Woli, Kolbuszowej, Tarnobrzegu, Baranowie Sandomierskim, Rudniku n. Sanem, czy Leżajsku. W ramach Festiwalu zaplanowano ponad 40 wydarzeń.

Źródło: Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj