Spółka Rejon Dróg Miejskich w Tarnobrzegu ma nowego prezesa. Został nim Marek Gosztyła – były tarnobrzeski radny. W przeszłości piastował funkcję przewodniczącego rady nadzorczej miejskiej spółki. Na stanowisku zastąpił on Artura Anioła.

Marek Gosztyła z wykształcenia jest inżynierem budowy dróg i doświadczonym menadżerem w branży drogowej. Magister inżynier budowy dróg i mostów, ukończył studia podyplomowe z finansów na WSIZZ Rzeszów, studium mini-MBA Uniwersytet Łódzki/University of Maryland, studia podyplomowe MBA IFG w Instytucie Francuskim, studia podyplomowe z inżynierii ruchu drogowego i audytu BRD na Politechnice Krakowskiej, studia podyplomowe z Zarzadzania Projektami na Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Tischnera i ostatnio studia podyplomowe Coaching i NLP na WSIZZ Rzeszów. Posiada uprawnienia zawodowe do projektowania, wykonawstwa i nadzoru w budownictwie drogowym i konstrukcyjnym, jest członkiem Ogólnopolskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Niezależnym Konsultantem Stowarzyszenia Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców SIDIR/FIDIC. Od zakończenia studiów czynny zawodowo, również jako projektant w dziedzinie dróg i bezpieczeństwa ruchu (BRD), w tym również jako projektant głównych dróg na terenie Tarnobrzega (m.in. Wisłostrada, Sikorskiego, Mickiewicza, Warszawska). Karierę zawodową rozpoczynał w TPB BudoCOP w Tarnobrzegu, pracował jako Kierownik Budowy w STRABAG SA, następnie jako Prezes Zarządu RPRD Rzeszów i Dyrektor Obszaru Drogowego na Polskę firmy SKANSKA S.A oraz Dyrektor Oddziału i Kontraktu w EUROVIA S.A . Swoje usługi menedżerskie świadczył również dla kilku mniejszych firm drogowych z kapitałem polskim.

Marek Gosztyła zasiadając w Radzie Miasta Tarnobrzega I i V kadencji (lata 1990-1994 i 2006–2010) pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Inwestycyjnej, w tym samym czasie przewodniczył Radzie Nadzorczej Rejonu Dróg Miejskich. To także znany nie tylko z działań na swoim osiedlu społecznik, członek tarnobrzeskich stowarzyszeń m.in. Jacht Klubu Kotwica i Klubu Kajakowego „Jezioro Tarnobrzeg”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj