54-letni kierowca volkswagena jadąc drogą w Sokolnikach w gminie Gorzyce, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w przepust, a następnie w ogrodzenie posesji. Najprawdopodobniej powodem utraty panowania nad pojazdem, było zaśnięcie mężczyzny za kierownicą. Kierowca i dwaj pasażerowie trafili do szpitala na badania. Policja apeluje o ostrożną i bezpieczną jazdę.

Do zdarzenia doszło dziś, o godz. 7.30, na drodze w miejscowości Sokolniki w powiecie tarnobrzeskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracują na miejscu zdarzenia wynika, że 54-letni mężczyzna, kierujący volkswagenem bora, jadąc od Grębowa po wyjściu z łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, uderzył w betonowy przepust, a następnie w ogrodzenie posesji. Na miejscu pracują służby. Jak ustalono, volkswagenem podróżowało jeszcze dwóch pasażerów w wieku 31 i 33-lat. Wszyscy uczestnicy zdarzenia trafili do szpitala pod opiekę lekarzy.

Policjanci badają wyjaśniać okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną utraty panowania nad pojazdem, było zaśnięcie mężczyzny za kierownicą. Kierowca był trzeźwy.
 

Policjanci przypominają:

W czasie nagłych zmian pogody i ciśnienia atmosferycznego, możemy odczuwać zmęczenie i senność. Wielu z nas może mieć trudności z koncentracją. Pamiętajmy o tym siadając za kółko. Jeśli nagle poczujemy osłabienie organizmu, czy też senność bezwzględnie należy zaprzestać dalszej jazdy, wysiąść z samochodu, odetchnąć świeżym powietrzem i nawodnić organizm. Dopiero później ruszyć w dalszą podróż.

Info: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj