Policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który włamał się do altanki ogrodowej w Nowej Dębie. Sprawca ukradł broń pneumatyczną, broń sportową z lunetą, replikę broni i sprzęt gospodarstwa domowego. Opuszczając altankę, złodziej zabrał jeszcze prezent urodzinowy właściciela działki.

Kradzieże z włamaniem do altan ogrodowych to kategoria przestępstw, które najbardziej doskwierają właścicielom ogródków działkowych. Wiedzą o tym policjanci, którzy każdą taką sprawę bardzo skrupulatnie wyjaśniają, aby jak najszybciej ustalić i zatrzymać sprawcę, bądź sprawców przestępstwa.

W poniedziałek, policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Dębie otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jeden z altan, znajdującej się na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych przy ul. Kościuszki w Nowej Dębie.

Na miejsce natychmiast udał się patrol Policji. Mundurowi ustalili, że sprawca w nocy, dostał się do środka altanki skąd ukradł broń pneumatyczną, broń sportową z lunetą, replikę broni i sprzęt gospodarstwa domowego. Gdy złodziej opuszczał domek, zauważył zapakowany prezent, który należał do właściciela działki. Zabrał pakunek, w którym jak się okazało było 60 sztuk buteleczek z alkoholem. Sprawca dodatkowo zniszczył okno budynku i wybił szyby. Łączne straty pokrzywdzony oszacował na kwotę 2 600 zł.

Śledczy w wyniku operacyjnych działań szybko ustalili kto jest odpowiedzialny za to przestępstwo. Znając tożsamość mężczyzny policjanci zapukali do mieszkania w którym przebywał.

Sprawcą okazał się 36-letni mieszkaniec Nowej Dęby, notowany w przeszłości za inne przestępstwa. Policjanci odzyskali rzeczy pochodzące z tej kradzieży.

Mężczyzna już usłyszał zarzut. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj