Zespół Szkół nr 2 w Tarnobrzegu z sukcesem ukończył I edycję programu „Złote Szkoły NBP”, którego tematem przewodnim było hasło „Giganci finansów osobistych”. Program realizowany był w miesiącach luty-kwiecień, a jego szkolnym koordynatorem była Pani Bogusława Serwan-Partyńska.


Do programu zgłosiły się 394 szkoły z całej Polski, a miano „Złotej Szkoły” otrzymały tylko 284, które uzyskały najwyższą punktację za zrealizowane zadania. Wśród wyróżnionych znalazł się Zespół Szkół nr 2 „Rolnik”. Szkoła 21 czerwca 2021 r otrzymała prestiżowy certyfikat wydany przez Narodowy Bank Polski.


W celu realizacji programu w ZS nr 2 zawiązała się Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, w skład której wchodzili uczniowie z technikum ekonomicznego, technikum rachunkowości, technikum hotelarstwa i technikum logistyki. Drużyna wpierana przez szkolnego koordynatora wykonała trzy zadania tj. spotkanie z ekspertem, lekcję z ekonomią oraz przeprowadziła szkolną debatę. Zaangażowanie w projekt zostało docenione przez


komisję konkursową i nagrodzone zostało wysoką punktacją. Po zakończeniu przedsięwzięcia uczniowie zgodnie stwierdzili, że zdobyta podczas realizacji programu wiedza i umiejętności pozwolą im lepiej poruszać się w świecie finansów. Przyznali również, że ekonomia jest wszędzie, ekonomia nas otacza, a wiedzę ekonomiczną wykorzystujemy na każdym kroku dlatego warto ją pogłębiać od najmłodszych lat.

Zespół Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu jest jedyną szkołą w mieście, która zdobyła miano lidera edukacji ekonomicznej potwierdzonej certyfikatem Narodowego Banku Polskiego i tym samym dołączyła do ogólnopolskiej sieci szkół, które są liderami w dziedzinie upowszechniania wiedzy o finansach.

ŹRÓDŁO: ZSP NR 2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

twenty − seventeen =