Poznańskie Wydawnictwo Kagra poinformowało, że wyprzedał się cały, drugi już nakład książki „Jaskinia hałasu”, której współautorem jest tarnobrzeżanin Wojciech Lis.


„Jaskinia hałasu”, to pierwsza w Polsce publikacja na temat rodzimej, podziemnej sceny heavy metalowej. Autorami książki, którą we wrześniu 2012 roku wydało poznańskie Wydawnictwo Kagra, są Wojciech Lis z Tarnobrzega i Tomasz Godlewski z Warszawy. Drugie wydanie książki ukazało się pod koniec 2015 roku. Jak zapowiada Krzysztof Grausz z Wydawnictwa Kagra, w 2022 roku można spodziewać się trzeciego wydania publikacji.

„Jaskinia hałasu” cieszyła się sporym zainteresowaniem czytelników. Jej obecność na rynku odnotowały ogólnopolskie magazyny, takie jak „Teraz Rock”, „Metal Hammer”, „Gitarzysta”, „Aktivist” oraz sporo magazynów undergroundowych np. Infernal Death czy Necroscope.

„Jaskinią hałasu” zainteresowały się też niektóre Biblioteki Uniwersyteckie w Polsce np. w Toruniu i Łodzi, które uznały, że warto mieć tę publikację, jako pozycję traktującą o niezależnych ruchach społecznych przełomu lat 80. i 90. XX wieku. Książka, której współautorem jest tarnobrzeżanin znajduje się w bibliotekach publicznych na terenie całego kraju, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku czy Opolu.

– „Jaskinia hałasu” jest monograficznie zakrojoną książką o rodzimej scenie muzyki metalowej, ale przede wszystkim pokazuje ze szczegółami mechanizmy animowania nowych zjawisk muzycznych i z muzyką rozmaicie związanych. Jest to, rzecz jasna, piękny prezent dla fanów, ale przecież nie tylko dla nich. Mamy tu bowiem do czynienia z „gęstym” opisem fenomenu muzycznego undergroundu wraz z całym jego subkulturowym folklorem: estetyką (i antyestetyką) wyglądu, zine’ami, zachowaniem na koncertach, specyfiką klubów muzycznych, przekraczaniem granicy między kulturą spontaniczną a instytucjonalną – wszystko to z pewnością zainteresuje dziennikarzy, socjologów i badaczy kultury – podkreśla dr Mirosław Pęczak, kulturoznawca z Uniwersytetu Warszawskiego i publicysta Tygodnika „Polityka”.

„Jaskinia hałasu”, której trzecie wydanie ma ukazać się w 2022 roku, zawiera biografie najważniejszych podziemnych kapel heavy metalowych wraz z dyskografiami oraz ogromną ilość zdjęć, flyerów, newsletterów, okładek kaset, zinów, fragmentów artykułów i pism.

http://www.kagra.com.pl/heavy-metal/jaskinia-halasu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × four =