fot.mdyszlewski.pl

Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec 21-letniego mieszkańca Tarnobrzega, który w maju, kierując hondą uciekał przed policjantami. W aucie było jeszcze pięcioro pasażerów. Mężczyzna, aby uniknąć zatrzymania, próbował przejechać mundurowych, a stróże prawa oddali wtedy strzały w kierunku pojazdu, którym kierował. 21-latek zbiegł z miejsca zdarzenia i ukrywał się. W czwartek, mężczyznę namierzyli kryminalni z tarnobrzeskiej komendy. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Kłopoty 21-letniego mężczyzny rozpoczęły się 26 maja br. Tamtej nocy patrol policji próbował zatrzymać do kontroli kierowcę hondy na tarnobrzeskich numerach rejestracyjnych. Kierowca nie zatrzymał się i zaczął uciekać. W samochodzie było jeszcze pięcioro pasażerów (19-latek i kobiety w wieku od 16 do 20 lat). Mężczyzna, aby uniknąć zatrzymania, próbował wtedy przejechać mundurowych. Jeden z policjantów oddał strzały ostrzegawcze. Informację na ten temat znajdziesz tutaj.

Kierowca hondy, zbiegł z miejsca zdarzenia i ukrywał się przed policjantami. Funkcjonariusze zabezpieczyli wtedy porzucony pojazd marki Honda, wykonali oględziny miejsca napaści na policjanta, a także przesłuchali ustalonych świadków. Czynności potwierdziły, że sprawcą przestępstw jest 21-letni mieszkaniec Tarnobrzega, notowany w przeszłości za przestępstwa kryminalne.

W kolejnych dniach od zdarzenia, śledczy wykonali szereg ustaleń związanych z ukrywającym się 21-latkiem. Wczoraj o godz. 17, kryminalni zatrzymali mężczyznę i przewieźli do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia podejrzanemu 5 prokuratorskich zarzutów. Najpoważniejszy z nich dotyczy narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo funkcjonariusza Policji, pozostałe cztery dotyczą usiłowania potrącenia samochodem policjantów, posiadania i udzielania środków odurzających w postaci marihuany oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania, sąd w Tarnobrzegu zastosował wobec 21-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Źródło: KMP W TARNOBRZEGU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

three + eighteen =