„Dla każdego jest miejsce na drodze” – pod takim hasłem pod koniec maja, policjanci na terenie całego kraju rozpoczęli akcję informacyjno-edukacyjną, skierowaną do wszystkich uczestników ruchu drogowego. W działania włączyli się też, mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Policjanci doskonale wiedzą, że aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa, należy rozmawiać z uczniami i na co dzień zgłębiać ich wiedzę.

Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, prowadzą spotkania profilaktycznie, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Wielokrotne spotkania profilaktyczno – informacyjne przeprowadzane z dziećmi i młodzieżą, dotyczą bezpieczeństwa na drodze.

Wczoraj przed południem, funkcjonariusze spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Woli Baranowskiej, w gminie Baranów Sandomierski.

Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie wypoczywać się na wodą, jak należy się zachowywać w przypadku kontaktu z obcymi osobami, co robić gdy spotkają na swojej drodze groźnego psa, a przede wszystkim, jak należy bezpiecznie korzystać z dróg. Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, aspirant Stanisław Ciba kolejny raz przypominał, jak wielką rolę odgrywają odblaski, które niejednokrotnie ratują ludzkie życie.

Na zakończenie uczestnicy spotkania chętnie odpowiadali policjantom na zadawane pytania związane z numerem alarmowym 112 i bezpiecznym korzystaniem z internetu oraz mogli obejrzeć sprzęt policyjny wykorzystywany podczas codziennej służby.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

eight + four =