Maskotka została wykonana według projektu Filipa Fąfary, 6-latka z Przedszkola nr 6 w Tarnobrzegu – zwycięzcy konkursu plastycznego, będącego zwieńczeniem kampanii edukacyjnej „Od ziarna aż po plon”. To jemu Siarkopolek zawdzięcza także swoje imię.


Akcja edukacyjna „Od ziarna aż po plon’’ skierowana była do przedszkolaków w wieku 5-6 lat, zamieszkujących tereny miasta Tarnobrzeg i powiatu tarnobrzeskiego. Celem akcji było zainteresowanie dzieci tematyką związaną z rolnictwem i ogrodnictwem oraz promowanie wiedzy na temat rozwoju roślin. Podsumowaniem kampanii był konkurs plastyczny, w ramach którego zadaniem przedszkolaków było zaprojektowanie unikatowej maskotki dla Zakładów Chemicznych „Siarkopol”.


– Kreatywność dzieci i ich zdolności plastyczne są nieograniczone, dlatego postanowiliśmy wykorzystać te cechy i projekt maskotki powierzyć właśnie najmłodszym. Liczba prac przesłanych na konkurs przerosła nasze oczekiwania. Nie spodziewaliśmy się tak ogromnego odzewu. Mieliśmy nie lada zagwozdkę, który projekt najlepiej odzwierciedladziałalność naszej firmy i doskonale wpasuje się w rolę przyszłej maskotki. Ostatecznie postawiliśmy na rolnika-kukurydzę, który okazał się strzałem w dziesiątkę! Jesteśmy zadowoleni z efektu końcowego i mamy nadzieję, że Siarkopolek stanie się jednym z symboli naszej firmy – podsumował Prezes Zarządu Zakładów Chemicznych „Siarkopol” sp. z o.o., Wojciech Brzezowski.


Z okazji jutrzejszego Dnia Dziecka firma postanowiła za pośrednictwem Facebooka zorganizować konkurs polegający na napisaniu krótkiego wierszyka z użyciem słowa Siarkopolek lub historii związanej z tą postacią. Do wygrania będą oficjalne maskotki firmy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here