To, że policjantem jest się zawsze, udowodnił funkcjonariusz służby kryminalnej z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. W czasie wolnym od służby zatrzymał sklepowego złodzieja. 33-latek ukradł markową bluzę i uciekał przed interweniującym sprzedawcą. Dzięki właściwej i szybkiej reakcji policjanta, złodziej został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, o godz. 14, w Stalowej Woli. Funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, w czasie wolnym od służby, pojechał na zakupy do stalowowolskiej galerii handlowej. Będąc na parkingu, zwrócił uwagę na mężczyznę, który tuż po wyjściu z galerii zachowywał się nerwowo, rozglądał się na boki, przyspieszył i kilkakrotnie poprawiał założony na plecy worek. Za nim wybiegł sprzedawca, który chcąc zatrzymać mężczyzny krzyczał – „stój! ukradłeś bluzę”.

Mężczyzna upierał się, że nie ma związku z żadną kradzieżą i że nic na ten temat nie wie. Próbował odejść w kierunku pobliskiego osiedla. Zaniepokojony policjant, widząc całą sytuację bez chwili wahania ruszył by pomóc sprzedawcy. Funkcjonariusz poinformował obu mężczyzn, że jest policjantem. Mężczyzna z workiem na plecach, w dalszym ciągu zachowywał się nerwowo, nie reagował na wydane polecenia. Policjant doprowadził złodzieja do budynku i o całym zdarzeniu poinformował dyżurnego ze Stalowej Woli.

Mężczyzna podejrzewany o kradzież, zaczął się szarpać i stawiać bierny opór. Policjant obezwładnił mężczyznę. Podczas przeszukania, w jego odzieży, znalazł narzędzie służące do przecinania klipsów, natomiast w worku ujawnił skradzioną bluzę, o wartości 230 złotych.

Sprawca zaczął zachowywać się agresywnie i jeszcze raz próbował uciekać. Policjant skutecznie udaremnił mu jego zamiary. Mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Mężczyzna był już w przeszłości notowany za inne czyny karalne. Do przyjazdu patrolu policjantowi pomocy udzieliła jego żona, która również jest policjantką.

Zatrzymany 33-latek został przewieziony do jednostki Policji. Śledczy przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu zarzut. Za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do lat 5 pozbawienia wolności.

Policjant z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu w szeregach Policji służbę pełni od 12 lat. Zawsze jest gotowy, by pomagać i chronić potrzebujących. Dzięki jego szybkiej i właściwej reakcji, sprawca popełnionego przestępstwa zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj