Policjanci pomogli 82-letniej mieszkance Tarnobrzega, która błąkała się przy drodze relacji Sandomierz – Tarnobrzeg. Była zdezorientowana i przestraszona, nie pamiętała, jak się nazywa i co robi w środku nocy na ulicy. Ubrana była tylko w letnią podomkę i klapki.

W nocy po godz. 2, dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że przy drodze wojewódzkiej nr 723 relacji Sandomierz – Tarnobrzeg, błąka się starsza kobieta. Policjanci udali się we wskazany rejon. W niewielkiej odległości od stacji paliw przy ul. Warszawskiej zauważyli zdezorientowaną i wystraszoną seniorkę. Kobieta drżała z zimna, była ubrana tylko w letnią podomkę i klapki. Nie wiedziała, gdzie jest i co robi w środku nocy na ulicy. Okazało się, że seniorka cierpi na demencję i nie pamięta, jak się nazywa i gdzie mieszka.

Funkcjonariusze zaopiekowali się starszą panią. Gdy poczuła się bezpiecznie, z rękawa wyciągnęła mały zwitek papieru. Było to jej świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z 1952 roku. Dokument pozwolił na identyfikację kobiety i ustalenie jej adresu zamieszkania.

Seniorką okazała się 82-letnia mieszkanka Tarnobrzega. Policjanci przewieźli kobietę pod opiekę najbliższej rodziny.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here