Zaopatrzeni w worki, rękawiczki i maseczki  wspólnie ruszyli ulicami Dymitrowa.  Podczas weekendowej akcji mieszkańcy zadbali o otaczające ich środowisko.

Pierwsza edycja akcji ,,Nie tracimy EkoDucha – sołecka zawierucha’’ okazała się sukcesem. W inicjatywie wzięło udział prawie 40 osób w różnym wieku! Do akcji dołączyły także członkinie Koła Gospodyń Wiejskich oraz druhowie OSP Dymitrów Mały.

Mieszkańcy Dymitrowa zbierając śmieci w sobotnie popołudnie zrobili porządną zawieruchę! Wolontariusze zaopatrzeni w worki i rękawice zostali podzieleni na rewiry sprzątania. Ich zadaniem było uporządkowanie określonego terenu. Zbierano papierki, puszki, reklamówki, butelki plastikowe i szklane, dzięki czemu przydrożne rowy i skwery zostały uporządkowane. Zebrano wyrzucone opony i śmieci z nadwiślańskiej kępy. Zadbano również o teren wokół budynku remizy OSP i stawy na terenie sołectwa. Podczas całej akcji worki szybko się zapełniały, a wśród zebranych śmieci „królowały” szklane butelki i puszki.

– Nie spodziewałam się takiej frekwencji – przyznaje Magdalena Kosztur, Sołtys Sołectwa Dymitrów Mały – jestem ogromnie wdzięczna wszystkim mieszkańcom, którzy chętnie włączyli się w to wydarzenie. To pokazuje, jak bardzo nam wszystkim zależy, aby nasza Gmina była piękna, czysta i zachęcała turystów do wypoczynku właśnie u nas.  Mam nadzieję, że estetyka środowiska naturalnego w naszym regionie, dzięki takim akcjom poprawi się. A za rok, podczas drugiej edycji spotkamy się w jeszcze większym gronie.

Na zakończenie akcji, dzięki wsparciu Gminy Baranów Sandomierski wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy upominek.

Źródło: UMiG Baranów Sandomierski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj