Plastikowe butelki, puszki, nakrętki, kawałki opon, aluminiowe opakowania – to tylko wycinek tego, co możemy spotkać podczas spaceru. Na oceanach unoszą się gigantyczne plamy śmieci. To biliony kawałków plastiku. Plastik trafia do łańcucha pokarmowego. Zjadają go zwierzęta, a w konsekwencji i my. Czasami odnosi się wrażenie, że świata nie da się już uratować. A jednak to tylko wrażenie, bo to my przyczyniamy się do jego zmiany na lepsze. W związku z przypadającym  na 22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi Społeczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Małego Księcia w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w webinarium „Plastik jest na zawsze”. Spotkanie on-line odbędzie się 22 kwietnia 2021 r.  o godz. 17.00 w ramach kampanii ekologicznej Innowacji MK, które prowadzi Społeczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. Małego Księcia w Tarnobrzegu.

Co da ci udział w webinarium? Świadomość. Będziesz wiedział, jak wygląda świat w 2021 r. Jak ograniczyć zużycie plastiku?  Czy istnieją  jego zamienniki? Co się kryje w nazwach zero westbabystep, recykling czy bioplastik. Pamiętaj! Dokonując świadomych wyborów zmieniasz świat.

Jak zgłosić chęć udziału w webinarium? Wystarczy wysłać wiadomość na adres innowacjemk@onet.pl podając swoje imię i nazwisko oraz adres mailowy, na który wyślemy zaproszenie. Liczba miejsc jest ograniczona.

Info: Społeczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Małego Księcia w Tarnobrzegu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

12 − four =