W Przemyślu na hali OSIR odbył się Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla. W turnieju tym startowało ośmiu zawodników z Tarnobrzeskiego Klubu Oyama Karate.

1 miejsca wywalczył Kamil Pluta oraz Uzar. Na drugich miejscach znaleźli się:  Natalia Paczyńska, Wiktor Kopeć, Jakub Kubik oraz Marcin Sromek. W Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla trzecie miejsce zajął Patryk Kościelny, a czwarte Kacper Sromek.

W turnieju wyłoniono również najlepszego technika-taktyka zawodów z każdego klubu. Z Tarnobrzeskiego Klubu Oyama Karate najlepszym w tej kategorii został Kamil Pluta.

Organizatorem turnieju był Shihan Jan Wac 5 Dan prezes przemyskiego Klubu Kyokushin Karate „SAIHA”. W zawodach głownie sędziował Shihan Andrzej Orłowski 5 Dan z Sandomierza. Turniej patronatem objął prezydent miasta Przemyśla Wojciech Bakun. W zawodach wystartowało ponad 120 zawodników z 10 klubów karate.

Opiekunami zawodników Tarnobrzeskiego Klubu Oyama Karate byli: senesi Grzegorz Uzar (który był jednocześnie sędzią), Mariusz Mystek, który pełnił również rolę sekundanta oraz Łukasz Adamkiewicz.

Źródło: UM Tarnobrzeg