fot.mdyszlewski.pl

Policjanci z tarnobrzeskiej grupy SPEED zatrzymali 8 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Rekordzistą okazał się 29-letni mieszkaniec Nowej Dęby, który w terenie zabudowanym jechał renaultem 134 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 84 km/h. Kierowcy, poza utratą praw jazdy, otrzymali mandaty, a na ich konta trafiły punkty karne.

Nadmierna prędkość na drodze, niesie za sobą zagrożenie zarówno dla nas samych, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie wszyscy jednak o tym pamiętają. W ciągu ostatnich kilku dni policjanci z grupy SPEED zatrzymali na drogach powiatu tarnobrzeskiego ośmiu kierujących, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego, przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

  • Rekordzistą okazał się 29-letni mieszkaniec Nowej Dęby kierujący renaultem, którego wczoraj po godz. 8, na drodze w Padwi Narodowej, zatrzymali do kontroli drogowej policjanci z grupy SPEED. Kierowca renault jechał z prędkością 134 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 84 km/h.
  • Tego samego, dnia policjanci zatrzymali 24-letniego kierowcę forda. Mieszkaniec Mielca jechał tarnobrzeską Wisłostradą z prędkością 111 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 61 km/h.
  • W poniedziałek po godz. 16, na drodze w Nowej Dębie, policjanci zatrzymali kierowcę peugeota. 42-letni mężczyzna jechał ulicą Łagockiego z prędkością 118 km/h, przekraczając prędkość jazdy o 68 km/h.
  • Także w poniedziałek, 49-letni kierowca toyoty pędził przez Tarnobrzeg z prędkością 108 km/h.
  • Podczas minionego weekendu 40-letni kierowca mazdy, jechał drogą w Stalach w gminie Grębów, z prędkością 104 km/h.
  • Również w Stalach, policjanci z grupy SPEED zatrzymali 32-letniego kierowcę volvo, który jechał z prędkością 104 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość o 54 km/h.
  • Tarnobrzescy policjanci zatrzymali dwóch kierowców – mieszkańców Stalowej Woli, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 54km/h.

Zatrzymani do kontroli kierowcy na trzy miesiące stracili swoje prawa jazdy, otrzymali mandaty i punkty karne.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego – bezpiecznie dojechać do celu.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

six − 1 =