Plebiscyt Sportowy Podkarpacia to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking sportowy w naszym regionie – za nami 61. edycja!

W roku, w którym pandemia niejednokrotnie pokrzyżowała i zmieniła plany, plebiscyt przybrał nieco inną formę – niw dotyczył tylko mijającego roku, lecz ostatniego dziesięciolecia. Podczas trwania całej akcji kibice wybrali najpopularniejszych i najlepszych w sześciu kategoriach tj.: Sportowiec Dekady – Mężczyźni, Sportowiec Dekady – Kobiety, Trener Dekady, Drużyna Dekady, Sportowy Talent Roku oraz Działacz Sportowy Dekady.

Plebiscyt, który od dawna króluje w naszym regionie prowadzony jest na szeroką skalę, a głosy oddawane przez Czytelników Nowin nagradzają najlepszych. Plebiscyt został przeprowadzony w dwóch etapach. Najpierw wybrano najpopularniejszych i najlepszych z każdego z 25 miast i powiatów województwa podkarpackiego. Kolejno zwycięzcy etapów powiatowych rywalizowali w finale wojewódzkim. 

Wśród najlepszych znalazł się Klub Sportowy Wisan Skopanie! Zgłoszony Klub rywalizował przez 4 tygodnie w głosowaniu czytelników z innymi drużynami powiatu tarnobrzeskiego. Doceniony przez kibiców został laureatem w tej kategorii w naszym powiecie! Otrzymując 47 głosów KS Wisan został Drużyną Dekady Powiatu Tarnobrzeskiego, jednocześnie awansując do etapu wojewódzkiego z zachowaniem zdobytych głosów. Klub Sportowy pochodzący z Gminy Baranów Sandomierski jako zwycięzca jednej z kategorii plebiscytu otrzymał dyplom gratulacyjny potwierdzający zdobycie tytułu Drużyny Dekady w powiecie oraz medal Plebiscytu Sportowego. W etapie wojewódzkim KS Wisan zakończył rywalizację na 11 pozycji.

Źródło: UMiG Baranów Sandomierski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

19 − 4 =