Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu we współpracy ze Stowarzyszeniem Tarnobrzeski Bank Żywności w Tarnobrzegu realizuje Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowany  ze środków Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym. Okres dystrybucji artykułów spożywczych w ramach Podprogramu 2020 rozpocznie się w  STYCZNIU 2021 roku  a zakończy się  w SIERPNIU 2021 roku. 

Celem programu jest wsparcie osób/rodzin  najbardziej potrzebujących i polega na udostępnianiu pomocy żywnościowej w formie paczek żywnościowych. Artykuły spożywcze przekazywane są  bezpłatnie.

Pomoc żywnościową w ramach POPŻ mogą otrzymać osoby i rodziny znajdujące się    w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art.7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 220 % kryterium dochodowego, które  wynosi:

 – 1 542,20 zł dla osoby samotnie gospodarującej,

–  1 161,60 zł dla osoby w rodzinie.

Aby uzyskać skierowanie uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej należy zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, ul. Kopernika 3 od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 10.00 i od 14.00 do 15.30 lub w formie zdalnej poprzez kontakt telefoniczny z pracownikiem socjalnym  pod numerem  tel. 15 822 60 97.

Skład paczki żywnościowej przypadającej w Podprogramie 2020 obejmuje 20 produktów: cukier biały, buraczki wiórki, fasola po bretońsku, herbatniki maślane, groszek z marchewką, mus jabłkowy, kasza jęczmienna, koncentrat pomidorowy, makaron jajeczny, mleko UHT, olej rzepakowy, pasztet drobiowy, płatki owsiane, powidła śliwkowe, filet z makreli w oleju, ryż biały, ser podpuszczkowy, szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, miód nektarowy.

Paczki żywnościowe wydawane są w 11 punktach odbioru na terenie miasta Tarnobrzega w określonych dniach i godzinach – szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.mopr.pl w zakładce POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020.

Dodatkowe informacje można również uzyskać pod numerem tel. 15 822 60 97.

Osoby korzystające ze wsparcia żywnościowego mogą również wziąć udział w bezpłatnych warsztatach i różnych formach aktywizujących.

Źródło: UM Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × 3 =