“Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – to początek roty ślubowania, którą składają przyjmowani do służby funkcjonariusze. Dziś w szeregi Policji wstąpił nowy policjant. Legitymację służbową wręczył mu Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinspektor Marek Pietrykowski.

Dziś o godz. 11, w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętego policjanta. Funkcjonariusz odebrał legitymację służbową z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinsp. Marka Pietrykowskiego. Komendant złożył policjantowi gratulacje i życzył sukcesów w przyszłej służbie. Funkcjonariusz wkrótce rozpocznie służbę w Komisariacie Policji w Nowej Dębie. W uroczystości uczestniczyli też: I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinsp. Tomasz Grazda, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinsp. Rajmund Murek, Komendant Komisariatu Policji w Nowej Dębie podkom. Jerzy Lis.

Nowo przyjętego policjanta czeka szkolenie zawodowe, gdzie będzie zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa, taktyk i technik interwencji oraz doskonalenia strzeleckiego.

Przypominamy, że osoby zainteresowane podjęciem służby w Policji muszą spełniać następujące warunki:

  • posiadać polskie obywatelstwo,
  • posiadać nieposzlakowaną opinię,
  • nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzystać z pełni praw publicznych,
  • posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
  • posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
  • dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
  • osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej

Źródło: KMP Tarnobrzeg

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj