Ruszyła budowa chodnika przy krajowej „dziewiątce” w Jadachach. Zadanie na terenie gminy Nowa Dęba realizuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Zadanie obejmuje swoim zakresem zaprojektowanie i wykonanie chodnika o szerokości 1,5 m i długości 0,9 km po lewej stronie jezdni, o nawierzchni z kostki betonowej wraz z robotami towarzyszącymi: od skrzyżowania z drogą gminną, gdzie zostanie połączony z istniejącym chodnikiem – informuje Joanna Rarus z rzeszowskiego oddziału GDDKiA: – Wykonawca, firma Ekoton – Zieleń i Budownictwo z Nowej Dęby sfinalizowała etap prac projektowych, weszła w teren i rozpoczęła roboty budowlane.

Zgodnie z podpisaną w czerwcu br. umową, termin realizacji zaprojektowania i wykonania chodnika  to 9 miesięcy. Jednak jeśli tylko warunki pogodowe oraz sytuacja epidemiczna na to pozwolą, wykonawca chciałby zakończyć budowę jeszcze w tym roku. Wartość zadania to ponad 395 tys. 525 zł brutto.

Cieszymy się z inwestycji generalnej dyrekcji, dzięki której mieszkańcy Jadachów będą mogli bezpieczniej poruszać się wzdłuż bardzo ruchliwej drogi krajowej, od drogi Górka w stronę cmentarza. Ten odcinek domknie wykonany przed paru laty chodnik od skrzyżowania z drogą powiatową. Chwalimy sobie bardzo dobrą współpracę z tą instytucją. Bardzo cenimy sobie wszystkie inwestycje, wspierające bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, jak też kierowców. Przypomnijmy, że GDDKiA wybudowało chodnik także wzdłuż krajówki, w Tarnowskiej Woli, w tym roku zakończył się remont wiaduktu w Chmielowie, trwa też remont mostu w osiedlu Dęba – wymienia Leszek Mirowski, zastępca burmistrza miasta i gminy Nowa Dęba: – Dziękujemy także posłowi Zbigniewowi Chmielowcowi, nieustająco zabiegającemu o realizację zadań „chodnikowych” na terenie naszej gminy.

Info: UMiG Nowa Dęba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen − 1 =