Policjanci zachęcają do wzięcia udziału w kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Rozpoczęła się 24 października, a jej celem jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Akcję zaplanowano również na 7 i 21 listopada – kierowcy będą mogli wtedy bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach we wskazanych stacjach kontroli pojazdów, tak jak to miało miejsce 24 października.

Stan i jakość oświetlenia w pojazdach, które bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, gdy wcześniej zapada zmrok. Nieprawidłowo ustawione światła pojazdu mogą niedostatecznie oświetlać drogę przed pojazdem, mogą również prowadzić do oślepienia innych kierowców lub pieszych.

W ramach kampanii kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie w swoich pojazdach na wyznaczonych stacjach kontroli. Podczas trwania działań, w dniach 24 października oraz 7 i 21 listopada odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na wybranych stacjach diagnostycznych.

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego.

Lista stacji diagnostycznych, które przyłączyły się do kampanii, dostępna jest na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji Tarnobrzegu.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

fourteen + 20 =