fot.mdyszlewski.pl

Policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali na tarnobrzeskiej Wisłostradzie kierowcę audi. 24-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego jechał w terenie zabudowanym 165 km/h. Okazało się, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za brawurową jazdę mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem.

Nadmierna prędkość lub niedostosowanie jej do panujących warunków drogowych, niesie za sobą zagrożenie nieopanowania pojazdu, a w konsekwencji spowodowania wypadku. Nadmierna prędkość wpływa także na rozmiar obrażeń uczestniczących w zdarzeniu osób. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków, na drogach pracują policyjne grupy SPEED.

Policjanci z grupy SPEED interweniowali w środę wobec kierowcy, który złamał ograniczenie prędkości. Po godz. 15, jadąc nieoznakowanym radiowozem na ul. Wisłostrada, zarejestrowali samochód marki Audi A4, którego kierowca w terenie zabudowanym jechał 165 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną prędkość o 115 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem drogowym, policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie kierowcy. Mężczyzna będzie odpowiadał także za jazdę samochodem, mimo wcześniejszej utraty prawa jazdy.

Pamiętajmy;

Zgodnie z art. 180a kodeksu karnego – Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Od lipca do września 2020 r. policjanci z grupy SPEED skontrolowali na drogach powiatu tarnobrzeskiego 822 pojazdy, ujawnili 711 wykroczeń drogowych. Funkcjonariusze nałożyli w tym okresie 527 mandatów karnych i zastosowali 284 pouczenia, zatrzymali 21 praw jazdy i 31 dowodów rejestracyjnych. W tym okresie policjanci ruchu drogowego tarnobrzeskiej komendy skontrolowali 7993 osoby, zatrzymali 84 nietrzeźwych kierowców.

Info: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × 2 =