Jak zapowiedział prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek podczas czwartkowej konferencji on-line, miasto będzie w miarę możliwości, ale i w miarę dostępności – co obecnie jest dużym problemem –  zapewniać środki ochronne (płyny do dezynfekcji, odzież) tym, którzy służą mieszkańcom miasta. 

Do tej pory zakupiliśmy i już rozprowadziliśmy 250 litrów płynu do dezynfekcji rąk, 50 litrów koncentratu do dezynfekcji powierzchni zmywalnych i 40 przyłbic ochronnych. Czekamy jeszcze na rękawice ochronne, których teraz zamawiamy 10 tysięcy sztuk, planujemy też zakup zestawów odzieży ochronnej, kombinezonów i masek – mówi prezydent Bożek. 

Zakupione przez magistrat rzeczy już zostały rozdysponowane. Miasto doposażyło tarnobrzeskich ratowników medycznych (płyny i przyłbice), pielęgniarki środowiskowe (płyny), funkcjonariuszy KMP w Tarnobrzegu (płyny), funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Tarnobrzegu (płyny i przyłbice), OSP (płyny), dwie największe spółdzielnie mieszkaniowe w mieście – TSM i Siarkowiec (płyny).

Są sytuacje, zwłaszcza te zagrażające bezpieczeństwu, zdrowiu i życiu ludzkiemu, wobec których niewiele innych rzeczy ma znaczenie. Jeśli będzie trzeba podejmować dalsze działania, także doposażać nasze służby, jesteśmy zdecydowani rezygnować z miejskich imprez, a pieniądze przeznaczać na pomoc mieszkańcom. Życie ludzkie nie ma ceny – podkreśla prezydent.

Do tej pory miasto kupiło:

  1. 250 litrów płynu do dezynfekcji rąk – 15.000  zł brutto 
  2. Przyłbice 40 sztuk –  1.500 zł brutto 
  3. 50 litrów koncentratu do dezynfekcji powierzchni zmywalnych – 1.000 zł brutto

Źródło: UM Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj