Urząd Gminy Gorzyce prowadzi kampanię #DBAMYODZIEWCZYNY. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problem zachorowalności na raka piersi.

Na raka piersi wciąż za dużo nas umiera. Jest wiele przyczyn tego stanu, ale jedną możemy wyeliminować od razu – mówią pomysłodawcy kampanii.

To brak chęci do dbania o siebie. Która z was bada się regularnie? Która z was korzysta z dostępnych, a w dodatku bezpłatnych badań profilaktycznych? Takie i wiele innych pytań pojawia się w ramach prowadzonej w mediach społecznościowych kampanii.

– Chcemy zwrócić uwagę mieszkanek naszej gminy i nie tylko, na chorobę, która zbiera coraz większe żniwo – mówi Leszek Surdy, wójt Gorzyc.

Rak piersi dotyka wszystkich niezależnie czy jest się mamą, babcią, siostrą, ciocią, koleżanką, przyjaciółką. Na raka piersi chorują również mężczyźni.  Każdy w swoim otoczeniu ma lub miał kogoś, kto zmagał się z tą chorobą, dlatego tak ważna jest profilaktyka – podkreśla Teresa Lipińska, pielęgniarka środowiskowa.

Do udziału w kampanii zaproszono mężczyzn. To ich głos w tej akcji ma być najmocniejszym i zachęcającym panie do badania się, do kontrolowania, a w końcu dbania o siebie.

– Panowie, czasami drobny gest, zainteresowanie znaczy więcej. Dbajcie o swoje dziewczyny – zachęca wójt Leszek Surdy.

Kampania będzie prowadzona do 30 października br. Ostatniego dnia kampanii organizatorzy zapraszają panie w każdym wieku do świetlicy w Gorzycach przy ul. Pańskiej 1 na Dzień Konsultacji Medycznych.

Dodatkowo kobiety, które są w wieku 50-69 będą miały okazję wykonać bezpłatnie badanie mammograficzne.  Badanie w ramach działań profilaktyki wykonuje się co 2 lata. Rejestracji można dokonywać pod nr telefonu 577 605 360 – MMG Sp. z o.o.

W jaki sposób możesz przyłączyć się do akcji?

  • Pobierz nakładkę na zdjęcie profilowe i udostępnij na swoim profilu.

www.facebook.com/profilepicframes/?selected_overlay_id=397093694518814

  • Namów kolegów i koleżanki na wspólne zdjęcie z plakatem promującym Kampanię. Wrzuć zdjęcie do sieci z hashtagiem #dbamyodziewczyny. Dzięki temu może więcej kobiet zwróci uwagę na problem.
  • Jeśli jesteś mężczyzną, zapytaj swoją żonę, mamę, córkę, koleżankę, przyjaciółkę czy korzysta z profilaktycznych badać. Podaj jej kilka powodów, dla których powinna się badać. Dbaj też o siebie – mężczyźni również chorują na raka piersi.
  • Jeśli jesteś kobietą, sprawdzaj i badaj się.
  • Dbaj o siebie i swoich bliskich.

Źródło: Urząd Gminy Gorzyce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj