Prezydent Miasta Tarnobrzega zaprasza mieszkańców Tarnobrzega urodzonych przed 31 grudnia 1959 r. na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Zaszczepić będzie się można od 1 października do 31 października br. w swojej przychodni.

W Tarnobrzegu akcja bezpłatnych szczepień dla seniorów prowadzona jest od 2014 r. Zaszczepiono do końca zeszłego roku 7 592 mieszkańców. Wydatkowano na ten cel 276 653 tys. zł w tym w 2018 r. pozyskano 30 800 zł. refundacji z Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, była to  maksymalna wysokość o jaką miasto mogło się ubiegać.

W tym roku miasto zabezpieczyło środki finansowe na szczepienia przeciwko grypie dla seniorów powyżej 60 roku życia w kwocie 80 tys. zł.

Programem bezpłatnych szczepień przeciwko grypie objęte będą osoby w wieku od 60 roku życia (urodzone przed 31 grudnia 1959 r.), na stałe lub czasowo zameldowane na terenie miasta Tarnobrzega.

Sezon 2019/2020 jest wyjątkowy ze względu na to, że WHO po raz pierwszy od 16 lat opóźniło wydanie pełnych rekomendacji dotyczących składu szczepionki. Spowodowane to było trudnościami w ustaleniu szczepów dominujących, w związku z czym pełny skład szczepionki został opublikowany miesiąc później niż zwykle. Opóźnienie ogłoszenia szczepów przez WHO wpłynęło na proces produkcyjny szczepionki, jak i jej późniejsze dostawy.

Źródło: UM Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj