W dniach 20-25 maja odbywały się Mistrzostwa Europy Juniorów w klasie Laser 4.7 we francuskim Hyeres. W zmaganiach juniorów ścigało się 397 młodych żeglarzy z 36 krajów. Był to rekord frekwencji tej imprezy. W reprezentacji Polski znalazły się dwie zawodniczki z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg: Lilly May Niezabitowska i Aleksandra Bobula.
Podczas 6 dni żeglarskich zmagań udało się rozegrać 12 wyścigów przy dość zmiennej pogodzie. Trzecie miejsce i brązowy medal w kategorii U16 zajęła Lilly May Niezabitowska z JK Kotwica Tarnobrzeg, która w klasyfikacji ogólnej była piętnasta. Nasza druga zawodniczka z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg, Aleksandra Bobula ostatecznie zajęła 37 miejsce.
Mistrzynią Europy juniorów w Laserze 4.7 do lat 16 została Lukoyanova Alexandra z Rosji, srebrny medal wywalczyła Carlotta Rizzardi z Włoch.
Lilly May potwierdziła swoją wielką formę, którą już zaznaczyła zwycięstwami na Zegrzu i w Krynicy.