“Tarnobrzeskie Dni Nauk Ścisłych”
8 – 10 maja 2019

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 4 w Tarnobrzegu
Honorowy Patronat: Prezydent Miasta Tarnobrzega
Podkarpacki Kurator Oświaty

Współpraca: Podkarpackie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnobrzegu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnobrzegu
Zasięg imprezy: miejski i powiatowy
Głównym celem tej imprezy jest promowanie nauczania poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii jako odpowiedź na potrzeby współczesnego świata – a poprzez to wzmacnianie motywacji uczniów do nauki przedmiotów ścisłych i wyboru technicznych kierunków na dalszych etapach kształcenia. Jest to także odpowiedź na bieżące potrzeby rynku pracy, gdzie rośnie zapotrzebowanie na pracowników w zawodach technicznych. Każdy z trzech dni tej imprezy ma inny charakter:

W pierwszym dniu (8maja) w Szkole Podstawowej Nr 4 odbędą się pokazy nowoczesnych narzędzi edukacyjnych. Będą to m. in.: Ozoboty, Lego Woodu, ScotieGo!, szachy japońskie „Złapmy Lwa”, drukarka i długopisy 3D. Odbędzie się także miejski konkurs „Młody Programista”. W pokazach i konkursie wezmą udział uczniowie tarnobrzeskich szkół podstawowych.


W drugim dniu (9maja) odbędzie się konferencja naukowa “Edukacja na miarę XXI wieku – innowacyjne metody nauczania dzieci i młodzieży w obliczu zmian cywilizacyjnych i rozwoju nowoczesnych technologii”. W konferencji wezmą udział dyrektorzy i nauczyciele miasta i powiatu tarnobrzeskiego. Główną ideą tej konferencji jest zwrócenie uwagi środowisk odpowiedzialnych za edukację dzieci i młodzieży na fakt, iż – wobec postępujących zmian cywilizacyjnych, ogromnego tempa rozwoju technologii i wszechobecnej cyfryzacji – przed polską szkołą stają nowe wyzwania. Szkoła, oprócz tego, że wyposaża uczniów w wiedzę konieczną do zdawania kolejnych egzaminów, powinna także przygotować młodych ludzi do funkcjonowania w świecie naznaczonym intensywnymi zmianami cywilizacyjnymi i naukowymi. Chcemy zastanowić się nad tym, jak uczyć, jak pracować, aby umiejętnie i mądrze wykorzystywać nowoczesne narzędzia pracy. Wykłady wygłoszą nauczyciele tarnobrzeskich szkół oraz wykładowy znanych warszawskich uczelni.

Trzeci dzień (10 maja) – to swoisty surprise. Będziemy gościć w Tarnobrzegu Mobilne Centrum Edukacyjne (MCE), które przyjedzie do nas z Warszawy. Mobilne Centrum Edukacyjne, czyli EduTruck, jest własnością Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – fundacji realizującej program Erasmus+. Jest to 17-metrowej długości ciężarówka wypakowana nowoczesnymi technologiami i materiałami edukacyjnymi. Istotnym elementem Mobilnego Centrum Edukacyjnego są zajęcia z wykorzystania nowoczesnych technologii, podczas których prezentowane są nowinki technologiczne wkraczające do szkół. W trucku znajdują się m.in. tablety, interaktywna tablica oraz podłoga, kostki iMO-LEARN, okulary wirtualnej rzeczywistości oraz roboty do nauki programowania. W godzinach 9:00 – 12:00 z MCE skorzystają zorganizowane grupy uczniów. Natomiast od godziny 13:30 do 15:00 zapraszamy do odwiedzenia MCE mieszkańców miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj