2015.04.21 – Zmiana na stanowisku likwidatora KS Machów

0
737

Zmiana na stanowisku likwidatora KS Machów

Z dniem 21 kwietnia br. Wojciech Wąsik nie jest już likwidatorem Kopalni Siarki Machów SA w Likwidacji. Prezydent miasta jako jednoosobowe Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy podjął decyzję o jego odwołaniu w związku z odmową złożenia oświadczenia majątkowego. Od dnia 21 kwietnia br. funkcję likwidatora pełni Damian Bogdański.

Wojciech Wąsik przedstawił opinię prawną, z której wynika, że przepisy nie zmuszają go do składania oświadczenia majątkowego. Prezydent Grzegorz Kiełb jednak od dawna wielokrotnie domagał się ujawnienia oświadczenia majątkowego likwidatora, zarówno wtedy, gdy funkcję tę pełnił Robert Niedbałowski, czy teraz, kiedy jest to Wojciech Wąsik. Przepisy prawa są niejednoznaczne i istnieją sprzeczne ich wykładnie, ale stanowisko likwidatora to ważna funkcja publiczna, dlatego zdaniem Prezydenta złożenie oświadczenia majątkowego jest aktem uczciwości wobec mieszkańców, którzy mają prawo posiadać taką wiedzę.

Tym samym prezydent nie akceptuje odmowy, a w konsekwencji postanawia odwołać Wojciecha Wąsika i powołać nowego likwidatora.

Damian Bogdański jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Aplikację sądową ukończył zdanym egzaminem sędziowskim. Jest adwokatem i licencjonowanym syndykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj