Edward Ząbek Komendantem Miejskim Policji w Tarnobrzegu

0
698

Inspektor Edward Ząbek został Komendantem Miejskim Policji w Tarnobrzegu. Rozkaz o powołaniu na to stanowisko wręczył Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Andrzej Sabik. Nowy Komendant jest doświadczonym policjantem,  przez kilka lat nadzorował służbę funkcjonariuszy w Brzozowie, Sanoku i Stalowej Woli na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji. 

 W świetlicy jednostki Policji odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której nowy komendant otrzymał nominację. Rozkaz o powołaniu na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu inspektorowi Edwardowi Ząbkowi wręczył Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Andrzej Sabik.

Inspektor Edward Ząbek zastąpił na tym stanowisku  Mirosława Furdynę, który objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Dębicy.

Nowo powołany komendant w krótkich słowach przywitał się z tarnobrzeskimi policjantami izaproszonymi gośćmi – Starostą Powiatu Tarnobrzeskiego Pawłem Bartoszkiem, Prezesem Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu Ziemowitem Czechem, Prokuratorem Okręgowym w Tarnobrzegu Marianem Burczykiem, komendantem  Miejskim PSP w Tarnobrzegu starszym brygadierem Andrzejem Babcem, kapelanem KMP w Tarnobrzegu ks. Adamem Markiem, delegacją Zarządu Koła Emerytów i Rencistów oddział w Tarnobrzegu płk. w st. spocz.  Tadeuszem Kaganem i kap. w st. spocz. Stanisławem Czachurskim.

 

Podczas uroczystości inspektor Mirosław Furdyna  został odznaczony przez Zarząd Emerytów i Rencistów krzyżem za wybitne osiągnięcia.

Zródło: KMP w Tarnobrzegu