W dniach 1-4 sierpnia 2019 roku odbędzie się po raz trzynasty międzynarodowy Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach – Tarnobrzeg 2019. Turniej ten będzie jednym z wydarzeń organizowanych na 15 lecie klubu IKS JEZIORO Tarnobrzeg, które przypada właśnie w 2019 roku.

W hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, wystąpi 44 tenisistów stołowych na wózkach z Irlandii, Czech, Słowacji, Serbii, Ukrainy, Litwy, Rosji, Białorusi i Polski. Uczestnicy będą startować w turnieju drużynowym i turnieju indywidualnym w siedmiu klasach (kategoriach) startowych. W tarnobrzeskich zawodach zobaczymy 18 zawodników ze światowej listy rankingowej, którzy w tym roku walczą na turniejach rankingowych o Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020.

Zawody pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Tarnobrzega i Polskiego Związku Tenisa Stołowego będą rozgrywane na 8 stołach tenisowych z atestem ITTF, poprowadzi je dwójka profesjonalnych sędziów głównych Marek Biernat oraz Marek Worek odpowiedzialny za obsługę internetową turnieju. Pomagać im będzie ośmiu sędziów sędziujących przy stołach, sześcioosobowa obsługa techniczna i obsługa medyczna oraz zaangażowani będą wolontariusze – młodzież z Domu Dziecka w Skopaniu.
Wolontariusze będą pomagać zawodnikom na wózkach w czasie meczy przy stołach tenisowych. Zmagania tenisistów stołowych będzie komentował sprawozdawca sportowy, dziennikarz Krzysztof Głombowicz.

Turniej Słowian jest doskonalą promocją sportu paraolimpijskiego w kraju i po za jego granicami, promocją Tarnobrzega, regonu, firm, sponsorów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Zapraszamy kibiców, wstęp wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

three − 1 =