Malarstwo Ryszarda Mrozowskiego będzie można oglądać na najnowszej wystawie w TDK. 16 października odbędzie się wernisaż z pokazem filmu i prezentacją bogatego dorobku artysty.

To będzie pierwsza tak duża i przekrojowa wystawa dzieł Ryszarda Mrozowskiego. W dwóch holach Galerii TDK zaprezentowane zostaną prace z różnych okresów działalności twórczej artysty.

Wernisaż odbędzie się 16 października o godz. 17:00. W spotkaniu weźmie udział Donata Kuczyńska, która wypożyczyła dzieła na wystawę i jej patronuje. Podczas otwarcia wystawy odbędzie się także prezentacja innych dziedzin twórczości artysty oraz pokaz filmu o malarzu autorstwa Piotra Dumy. Wstęp jest wolny.

Wystawę będzie można oglądać do 7 listopada, czyli dnia rocznicy śmierci Mrozowskiego.

Obrazy Ryszarda Mrozowskiego stanowią zapis epoki – dokumentują ludzi, miejsca i emocje z wyjątkową dokładnością oraz artystyczną wrażliwością. Wszechstronność twórcza pozwala mu swobodnie poruszać się między różnymi tematami i technikami zawsze jednak z zachowaniem charakterystycznego dla siebie stylu. Ogromny dorobek artysty czyni z niego nie tylko malarza ale również swego rodzaju kronikarza współczesności. Na wystawie będzie można zobaczyć prace nawiązujące do tradycji sztuki polskiej i europejskiej a  również te, których inspiracją był kubizm czy twórczość Katarzyny Kobro i Władysława Strzemińskiego.

Źródło: TDK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj